Pokud podnikatel uvažuje v budoucnu o pořízení hypotéky, měl by na opatření pro její získání myslet s velkým předstihem. Banka totiž bude vyžadovat alespoň jedno daňové přiznání. Což znamená, že bude zkoumat, jaké byly jeho příjmy za celý minulý rok. Někdy je vyžadováno daňové přiznání i ze dvou zdaňovacích období. 

  • Optimalizování daňových přiznání by se tedy nemuselo vyplatit a půjčka pro živnostníky Vista Credit by se mohla stát nedostupnou. 

Pokud chcete zvýšit své šance na získání co nejvýhodnější hypotéky, rozhodně tedy nesnižujte své daňové přiznání. 

  • Dalším častým prohřeškem, pro který banka žadatele odmítne, je také záznam v registru dlužníků
  • Proto je nutné zodpovědně platit veškeré povinné platby. 

V případě záznamů v registrech by se mohlo stát, že se pro vás oblast bankovních hypoték uzavře na několik let. Pak by se dal nedostatek financí sice vyřešit například nabídkou, kterou je půjčka bez registru Lundea, ale ne vždy se jedná o výhodný produkt. 

merklin

Hypoteční kalkulačka vám prozradí vaše možnosti
Jestliže máte vše v pořádku a chystáte se vybrat si vhodnou hypotéku, pak se doporučuje jako první krok nahlédnout na internet, kde vám hypoteční kalkulačka Finanční Patron vybere nejvýhodnější úvěr s přihlédnutím k vašim možnostem a požadavkům. 

  • V případě neúspěchu při vyřízení hypotéky ale zdaleka není nic ztraceno. 

Před několika lety začali lidé využívat pro umoření dluhů nebo pro financování svého podnikání zpětný odkup nemovitosti Záchranná síť. Tato možnost je založena na odprodeji vaší nemovitosti firmě, která vám buď za získané finanční prostředky pomůže umořit dluhy nebo vám je pošle na účet. 

  • Zpětným odkupem nemovitosti se nezadlužíte a o svůj majetek automaticky nepřicházíte. 
  • Po celou dobu trvání smluvních podmínek máte předkupní právo na její opětovné zakoupení. 
  • Do té doby budete jejím nájemcem.